KEVIN ZRALY – rozpoczął swą przygodę z winem mając lat dziewiętnaście. Rok później prowadził już pierwsze lekcje. W roku 1976 zatrudniono go w nowo otwartym kompleksie restauracyjnym „Windows on the World”, mieszczącym się na szczycie jednej z dwóch wież World Trade Center. Tu też rozpoczęła działalność Szkoła Wiedzy o Winie „Windows on the World”, która pod kierownictwem Zraly’ego działała tam aż do tragicznego 11 września 2001 roku. Po jakimś czasie nową siedzibą szkoły stał się nowojorski Marriott Marquis Hotel przy Times Square. W ciągu ostatnich trzydziestu lat z ogromnej wiedzy, dowcipu i energii Kevina Zraly’ego skorzystało już ponad 20 tysięcy absolwentów!

W roku 1985 ukazało się pierwsze wydanie „Kursu Wiedzy o Winie”. Dziś jest to najlepiej sprzedająca się książka poświęcona tematyce wina na świecie (ponad 3 miliony egzemplarzy!).

W roku 2008 Zraly, wraz ze słynnym krytykiem Robertem Parkerem stworzył program oceny i certyfikacji win. Wśród wyróżnień otrzymanych przez autora znajdują się: Lifetime Achievement Award (Nagroda za całokształt dorobku) przyznana przez European Wine Council; nagroda Jamesa Bearda dla Wine & Spirit Professional of the Year (Osobowość roku w dziedzinie win i napojów alkoholowych); Man of the Year (Człowiek roku) Food & Beverage Association; czy w końcu, przyznana za niniejszą książkę Wine Literary Award (Nagroda w dziedzinie literatury poświęconej tematyce wina). W roku 2011 otrzymał nagrodę za całokształt swojej działalności przyznawaną przez James Beard Foundation. Kevin Zraly jest członkiem „ławy przysięgłych” Culinary Institute of America, regularnie publikuje też swoje artykuły w dziennikach „The New York Times” i „The Wall Street Journal” oraz magazynach „People”, „Newesweek”, „GQ” i „USA Today”.

Kevin Zraly